Galatasaray

Euro 2020’nin Ertelenme Kararı Galatasaray’da Krize Neden Oldu

Devre arası sürecinde Onyekuru’yu kiralık olarak kadrosuna alan Galatasaray yönetimi, Ajax’ı da kiralık olarak göndermişti. Bu kararında yedeklerde yer alacak Ryan Babel’in değerini kaybetmemesi adına da Ajax’ı kiralık olarak gönderme kararı almıştı. Fakat koronavirüs salgını sebebiyle Euro 2020’nin ertelenme kararı sarı kırmızılı yönetimi zor duruma soktu.

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgınının en çok etkilediği alanlardan biri de spor oldu. Neredeyse dünyanın pek çok yerinde ertelenen spor müsabakaları, sona eren ligler varlığını sürdürürken, büyük çaplı spor organizasyonlarının ertelenme kararı da kulüpleri derinden etkiledi.

Devre arası sürecinde yıldız oyuncu Onyekuru’ya formasını giydiren Galatasaray, yedeklerde yer alacak Ryan Babel’in değerinin düşmemesi adına da Ajax’ı kiralık gönderme kararı almıştı. Elemelerde de Hollanda Milli Takımı formasını her zaman terleten Babel, bir yandan da Euro 2020 düşüncesi ile Ajax’ı tercih etmişti fakat organizasyonun 1 yıl ertelenme kararı tüm planları yerle bir etmeye sebep oldu.

Babel İçin Satış Durumu Söz Konusu Değil

Bu süreç içerisinde de sarı kırmızılı yönetimin, Babel adına bonservis kazanamayacağı gün yüzüne çıktı.

Yoluna ise kiralık sporcularda Onyekuru ve Lemina ile devam etme kararı alan sarı kırmızılı ekip, FFP gereği de satış yapamadan bonservis harcamasına başvuramayacak. Bu durum da Babel’in satışının yapılma ihtimalini tamamen ortadan kaldırmaya neden oldu.