Fenerbahçe Başkanı Ali Koç

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç TFF’ye Ağır Konuştu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç içinde federasyon hakkında oldukça sert sözlerin olduğu açıklamalar yaptı. Başkan Koç, “Türkiye Futbol Federasyonu ne yazık ki bilgi sızdırıyor. Bir oluşum, Fenerbahçe takımını transfer konusunda tamamen hareketsiz kılmak  için, harcama limitine dair rakamları içeriden bilgi olarak dışarıya sızdırıyor. Sonuç olarak da bu konuyla ilgili gazetelerin haber yapmasını sağlamaya çalışıyorlar. Bazı gazeteci arkadaşlar kulübe telefon edip, bu durumu soruyorlar. Bizde bu haberleri işte bu şekilde öğrenmiş oluyoruz.”  dedi.  Takımın kamp yaptığı Antalya’da konuşan Ali Koç

“Takımımızın genel olarak futbol haricinde gelişen ya da olan biten hiçbir olaydan etkilenmediğini teknik direktörümüz bize bildirdi. Ayrıca ekip olarak bir bütün olmaya, ikinci devreye hazırlanma konularında da hiçbir sorun yaşanmadığını yine hocamızdan ayrıntılarıyla öğrendik. Yönetim olarak elbette ligin ikinci devresinden son derece umutluyuz.”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç : “Sabır Taşımız Çatladı”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yapılandırma konusunda da sert açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Başkanı:

“Yeniden yapılandırma konusu ve içinde yer alan adil rekabet kavramı…  Hangi kişilerin adil bir rekabet isteği içinde olduğu ve bu adil rekabet olayının o şahıslar için nasıl bir adillik olduğunu sizlere açıklamaya çalışacağım ilerleyen günlerde.  Bu yaşananlar sonucunda geldiğimiz hali nasıl açıklayabilirim bilmiyorum. Evet kesinlikle artık sabır taşımız çatladı.” Galatasaray Kulübü Başkanı Cengiz’in sözleriyle ilgili de Koç şunları söyledi:

“Elbette kendi taraftarlarınıza karşı sevimli görünmek, tribünler tarafından sevilmek, oturulan makamı sağlam bir hale getirmek gibi unsurlar bir kulüp yönetim şekli olabilir. Ama ne yazık ki bu çok uzun vadeli sürmez. Ayrıca bir bütün olarak bu uygulamalar futbola da çok zarar verir. İşte karşımızdakiler böyle hareketler yaptıkça, biz de maalesef bunlara tepkisiz kalamıyoruz.” Ayrıca yeter diyerek sitemlerini dile getiren Ali Koç, şu sözleriyle sitemini de dile getirdi:

“Bu söylediklerimi konuşmak beni gerçekten çok üzüyor. Ben Türk futbolunun huzur ve barış ortamına kavuşmasını istiyorum da demiyorum, o artık ne yazık ki geçti.  Maalesef karşımızdakiler o dilden anlamıyorlar.”

Diğer haberler için tıklayınız.