Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz Açıklamalar Yaptı

 

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz önemli konuları içeren açıklamalar yaptı. Kulüp lisanslama konusuna değinerek açıklamalarına başlayan Cengiz şunları söyledi, “Daha önce de oyun oynanırken bir kez kural değişti. Orada da alnımız ak bir şekilde kupayı kaldırdık.” Mustafa Cengiz, kulübün Ocak ayı divan toplantısında bazı üyelerin yaptıkları eleştirilere de şu şekilde cevap verdi:

“Geçen kulüp konsolide de 564 milyon lira olan zarar şuan 148 milyon TL’ye indi. Tek tek çok teşekkür ederim.” dedi. Diğer rakipler tarafından atılan her adımı da takip ettiklerini söyleyen Cengiz, “Onlara olan saygımızdan, kendi mücadelemize verdiğimiz saygıdan ötürü kimseye biz bize saldırmadıkça saldırmadık. Adlarını bile zikretmedik. Küçük gördüğümüzden değil, kendimize olan saygımızdan. Konuştuğumuzda Galatasaray tarihin en ağır cezalarını yiyen bir başkan, ilklerin ve enlerin başkanı olmaya devam ediyorum. Türkiye Basketbol Federasyonu da sağ olsun geri de kalmadı 35 bin TL ceza yapıştırdı. O ceza diğer cezalar gibi tarafımdan ödenecektir.” dedi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz: “Benim Amacım Seçime Gitmeme Çabası Değil”

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz açıklamalarına şunları söyleyerek devam etti:

“Adnan Polat dönemindeki tüzük hükmünde yapılan ibrasızlık, Yargıtayın 53 üyesinin oy birliği ile idari ibrasızlık yok hükmünde olduğu söylendi. Hala hukuk çevrelerinin bunda direnmesini anlamıyorum. İyi ya da kötü niyet de aramıyorum. Benim kimseye özel düşmanlığım yok. Ben bugün varım yokum. İdari ibrasızlık akşamı o şansı elde etmiştim, çekilebilirdim. 190 milyon TL ödeme vardı. Ben de mahkemeye meraklı değilim. Benim amacım seçime gitmeme çabası değil. Bundan emin olun. Biz seçim kararı alırsak yürüyen işler, sponsorluklar bundan sıkıntıya uğramaz mı? Galatasaray’a zarar verecek hale gelir mi bunları düşünüyoruz.” Diyerek açıklamalarını bitirdi.

Diğer haberler için.