Galatasaray futbolcusu  Onyekuru

Galatasaray Futbolcusu Onyekuru Hastalandı

 

 

Galatasaray futbolcusu  Onyekuru sıtmaya yakalandı. Galatasaray futbol kulübü Henry Onyekuru’nun sıtma hastalığına yakalandığını hastalığına yakalandığını açıklandı. Sarı-kırmızılı kulüp tarafından yapılan açıklama da ise şu şekilde oldu: “Oyuncumuz Henry Onyekuru kulübümüzle görüşmeleri öncesi tatil amacıyla gittiği ülkesindeki Nijerya’da sıtma parazitine maruz kaldığı tespit edilmiştir.” Sıtma hastalığına yakalanan Onyekuru’nun ise iyileşme sürecinde,  en 3-4 hafta sahalardan uzak kalacağı öğrenildi. Bu arada, Onyekuru’nun transfer görüşmeleri öncesi tatil amacıyla gittiği ülkesindeki Nijerya’da sıtma parazitine maruz kaldığı da açıklanan bir diğer önemli bilgiydi.

Galatasaray Futbolcusu Onyekuru Tedavi Altına Alındı

Galatasaray futbolcusu Onyekuru ve şuan ki durumuyla ilgili açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Sağlık kontrollerinde herhangi bir bulgu olmamasına ve yapılan tetkiklerde hastalığa dair şüphe uyandıracak bir veri bulunmamıştır.Buna rağmen oyuncunun bir gün önce başlayan yüksek ateşini ısrarla sorgulayan sağlık ekibi tarafından hastalık teşhis edilmiştir.” Sarı kırmızılı kulüp bu olayla ilgili olarak ayrıntılı şu açıklamayı yaptı:

“Oyuncumuz Henry Onyekuru’nun kulübümüzle görüşmeleri öncesi tatil amacıyla gittiği ülkesindeki Nijerya’da sıtma parazitine maruz kaldığı tespit edilmiştir. Oyuncumuzun sağlık kontrollerinde herhangi bir bulgu olmamasına, yapılan tetkiklerde hastalığa dair şüphe uyandıracak bir veri bulunmamıştır. Fakat oyuncunun bir gün önce başlayan yüksek ateşini ısrarla sorgulayarak olası bir sıtma enfeksiyonundan şüphelenen sağlık ekibimiz tarafından hastalık teşhis edilmiştir. Ve oyuncumuz sponsor hastanemiz Liv Hospital’da tedaviye alınmıştır. Gerek sağlık ekibimiz ve Liv Hospital’ın değerli uzman hekimlerinin belirlediği uluslararası tedavi protokoller dikkate alınacaktır. Ayrıca gerekse Sağlık Bakanlığı’nca görevlendirilmiş resmi makamların bu hastalıkla ilgili ön gördüğü protokoller dikkate alınarak tedavi titizlikle uygulanmaktadır. Hastalığın seyri ve oyuncumuzun sağlık durumu ile ilgili gelişmeler oldukça kamuoyu bilgilendirilecektir.”

Diğer haberler için.