Fenerbahçe Beko Beşiktaş Sompo

Fenerbahçe Beko Ve Beşiktaş Sompo Sigorta Derbi Mücadelesi Sona Erdi

Basketbol Süper Ligi’nde 22’inci haftada derbi müsabakasında Fenerbahçe Beko ve Beşiktaş Sompo Sigorta ekipleri karşı karşıya geldi. Mücadele 74-73 skorla sona erdi. Kazanan ise sarı lacivertliler oldu.

Basketbol Süper Ligi’nin 22’inci haftasında karşı karşıya gelen Fenerbahçe Beko ve Beşiktaş Sompo Sigorta ekiplerinin derbi müsabakası sona erdi. Oyun 74-73 skorla tamamlandı. Kazanan sarı kanarya oldu. Bu galibiyet ile sarı lacivertli ekip, rakibi karşısındaki 7 senelik yenilmezlik serisini de sürdürmüş oldu.

Siyah beyazlı ekibin ev sahipliği yapmış olduğu müsabaka, BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde oynandı. Oyundaki ilk yarı 46-29 sarı lacivertli ekibin üstünlüğü ile sona erdi. Fakat ikinci yarıda sayı farkını kapatan Kara Kartal ekibi oldu.

Beşiktaş Son 2 Saniyede Maçtan Mağlup Ayrıldı

Son periyoda 47-61 sayı farkı ile giren Fenerbahçe ekibi, müsabakanın geri kalan kısmında rakibine karşı oldukça zorlandı. Derbi mücadelesinde kısa bir zaman dilimi sürecinde 73-72 skorla öne geçen siyah beyazlı ekip, son 2 saniyede Ali Muhammed’in atmış olduğu sayı ile müsabakadan son anda mağlup ayrılan taraf oldu.

Bu galibiyetle Fenerbahçe ekibi, son 7 senede oynamış olduğu resmi maçlarda da yenilgi almamış oldu.