Ariedo Braida

Fenerbahçe İçin Sportif Direktör Arayışı

Fenerbahçe yönetimi için hareketli günler başladı. İddiaya göre kulüp Başkanı Ali Koç, sportif direktörlük görevi için Ariedo Braida ile iletişime geçmişti. Konuya ilişkin açıklama ise FIFA menajerinden geldi. Menajer, Braida’nın sarı lacivertli kulüpten süre istediğini ifade etmişti.

Fenerbahçe, Ersun Yanal ardından takımını yenilemek için harekete geçmeye başladı. Takımın başına Erol Bulut’un gelmesi planları yapılırken, öte yandan sarı lacivertli kulüpte sportif direktörlük için de hareketlenmeler başladı.

İtalyan medyasının iddiasına göre Ariedo Braida ile sportif direktörlük için harekete geçen sarı lacivertli kulübe, Braida’dan süre talebi gelmişti. Bu açıklamayı FIFA menajeri Marko Kirdemir yapmıştı.

Fenerbahçe İçin Genç Ve Dinamik Biri Lazım

Kirdemir’in yapmış olduğu açıklamaya göre 2 hafta öncesinde Braida ile görüşme sağlanmış ve kendisi de kulüpten süre talebinde bulunmuştu. Öte yandan menajer yapmış olduğu açıklamada, aradan 2 hafta geçtiğini ve teklifi hala düşünebileceğini belirterek, kabul edip etmeyeceğini bilemediğini, kendisinin 73 yaşında olduğunu ve artık enerjisi de kalmadığını ifade ederek, duruma ilişkin tavsiyede de bulundu.

Barcelona ekibinde de çalışmış fakat herhangi bir yararı bulunmamış bir ismin, sarı lacivertli kulüp için de olmaması gerektiğini ifade eden Kirdemir, yabancı bir sportif direktör gerekiyorsa da genç ve dinamik olmasının yanı sıra, Türkiye ve Avrupa’yı da iyi tanıyan birinin olması gerektiğine dikkat çekti.