Fenerbahçe Spor Kulübü

Fenerbahçe Spor Kulübü Örnek Davranışa İmza Attı

Süper Lig’de 2020-2021 heyecanına günler kala, spor kulüpleri farklı projelerle gündeme gelmeye devam ediyor. Fenerbahçe Spor Kulübü de bu anlamda birlik olmak adına harekete geçti.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, spor faaliyetlerinde yaşanan aksaklıklarla ciddi ekonomik kayıplara neden oldu. Bu durum spor kulüplerini ciddi bir krize sokarken, Fenerbahçe yönetiminden de yeni bir karar geldi.

Sarı lacivertli yönetimin aldığı karara göre, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor Kulüpleri dışındaki tüm kulüpler, ürünlerini Fenerium mağazalarında satabilecekler.

Özellikle de mağaza sayıları sınırlı olan Anadolu takımları bu sayede İstanbul’daki taraftarlarına da rahat bir şekilde ulaşım sağlayabilecek.

Süper Lig’de yer alan kulüpler, bu sayede taraftarlarına rahatlıkla ulaşabileceği için, ayrı bir gelir kapısı da elde etmiş olacaklar.

17 Kulübe Ortak Mektup Gönderildi

Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor’un geniş ağının bulunması nedeniyle ise, bu üç kulübün ürünlerinin satışı Fenerium üzerinden gerçekleşmeyecek.

Süper Lig’de yer alan diğer kulüplerin ise bu tarzda bir imkanı bulunmadığı için, Fenerbahçe Spor Kulübü bu anlamda diğer kulüplere destek olmuş olacak.

Konuya ilişkin 17 kulübe gönderilen ortak mektupta da tüm kulüplerin aynı gemide olduğu ve pek çok konuda birbirlerine destek vermeleri gerektiğinin altı çizildi.

Güncel Yazılar