Fenerbahçe

Fenerbahçe Uzun Yıllardır Transfer Süreçlerinde Sıkıntı Yaşıyor

Sezona aslında iyi bir başlangıç yaparak başlayan Fenerbahçe ekibi, özellikle ligin ikinci devresindeki başarısızlığı ile gündeme gelmeye devam ediyor. Yönetim koltuğuna Ali Koç’un geçmiş olduğu süreçten bu yana takıma pek çok transfer yapıldı. Toplamda 30 transferi bulan bu sayı ise sarı lacivertli takımda sevinci pek yaşatamadı.

Yaşamış olduğu süreçten ise bir an önce kurtulmak için çaba sarf eden sarı lacivertli yönetim, geçmiş zamanlarda da özellikle kiralık oyunculardan istediği verimi alamamıştı.

Bu anlamda Aziz Yıldırım ve Ali Koç kıyaslaması yapılınca da, sarı lacivertli takımda iki ismin de pek faydalı isimlerle anlaşamadığı sonucu ortaya çıktı.

Uzun yıllardır Fenerbahçe ekibinde yaşanan kiralık oyuncu sıkıntısı, taraftarın yanı sıra yönetime de büyük bir hayal kırıklığı durumu yaşatıyor. Özellikle de yaşanan koronavirüs salgını sebebiyle, mali anlamda ciddi bir boşluğa düşen spor kulüplerinin başını ise sarı lacivertli yönetim çekiyor.

Ücretler İçin Gelecek Hafta Konuşulacak

Bu süreçte kendisine farklı bir yol çizmek isteyen Fenerbahçe yönetimi, sık sık çözümler adına toplantı gerçekleştiriyor. Yapılan toplantılara ise Fenerbahçe Kulüp Başkanı Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri olan Semih Özsoy ve Selahattin Baki katılım sağlıyor.

Yaşanan ekonomik kriz sürecinde ise pek çok oyuncunun ücretlerinde indirime gidilmesi durumu için de sarı lacivertli kulüp gelecek hafta harekete geçmeye hazırlanıyor.