Ozan Tufan

Fenerbahçe Ve Galatasaray Derbisinin Ardından PFDK Cezaları Kesti

Süper Lig’in 23’üncü haftası için karşı karşıya gelen Fenerbahçe ve Galatasaray müsabakası için belirlenen cezalar açıklandı. Profesyonel Futbol Disiplini Kurulu tarafından açıklanan bilgilere göre derbiye en çok gündem olan Ozan Tufan için belirlenen cezanın da 13 bin Türk Lirası olduğu açıklandı.

 

Süper Lig’de 23’üncü haftanın en kritik karşılaşması, 23 Şubat Pazartesi günü Fenerbahçe ve Galatasaray ekipleri arasında yaşanmıştı. Kadıköy’de oynanan mücadelenin galibi ise, 20 senenin ardından sarı kırmızılı ekip olmuştu.

 

Nefes kesen bir mücadelenin yaşanmış olduğu derbi heyecanında, ezeli rakibini 3-1 skorla kendi evinde yenilgiye uğratan cimbom, hem spor gündemine hem de Fenerbahçe camiasına da bomba gibi düşen bir müsabaka sonucu olmuştu.

 

Sportmenliğe Aykırı Açıklama Sebebiyle

Özellikle de maç sonrasında yapmış olduğu açıklamalar ve “Böyle bir şey olabilir mi ya?” tepkisi ile gündem konusu olan genç futbolcu, sportmenliğe aykırı açıklama sebebiyle de ceza kuruluna sevk edilmişti.

 

Profesyonel Futbol Disiplini Kurulu tarafından da onaylanan cezai işlem sürecinde ise, Fenerbahçe ekibinin kaptanlık görevinde olan genç sporcusu Ozan Tufan için belirlenmiş olan cezanın, ‘sportmenliğe aykırı açıklama’ sebebiyle, 13 Bin Türk Liralık para cezasına çevrildiği açıklandı.