Derbi PFDK

Fenerbahçe Ve Galatasaray Derbisinin Sonrasında Art Arda Gelen Ceza Sevkleri

Süper Lig’in 23’üncü haftasında Fenerbahçe ve Galatasaray derbisinin sonrasında PFDK’dan art arda ceza sevki haberleri geldi.

Süper Lig’de 23’üncü hafta mücadelesi için iki ezeli rakibin karşı karşıya gelmiş ve sarı kırmızılılar, 20 sene sonra Kadıköy’de ezeli rakibini 3-1 skorla yenilgiye uğratmayı başarmıştı. Bu maç sonucu ise hem ev sahibi Fenerbahçe ekibini hem de yönetimi ciddi bir krizin içerisine sokmuş, taraftarın da çok fazla tepki göstermesine neden olmuştu.

Derbi sonrasında sarı lacivertli ekibin teknik adamı Ersun Yanal, kaptanı görevinde olan orta saha oyuncusu Ozan Tufan, Deniz Türüç, Rodrigues ve Sadık Çiftpınar da maç sonrasında ve maç sırasında yapılanlar sebebiyle ceza kuruluna sevk edildi.

Her Şey Sportmenliğe Aykırı

Fenerbahçe, ‘çirkin ve kötü tezahüratı’, ‘saha olayları’ ve ‘merdiven boşluklarının boş bırakılmaması’ gerekçeleri ile, takımın Teknik Direktörü, Ersun Yanal, ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ ve Fenerbahçe ekibinin yardımcı antrenörü Volkan Kazak da ‘sportmenliğe aykırı hareketi’ ile PFDK’ya sevk edilen isimler olurdu.

Bunun yanı sıra futbolcu Deniz Türüç ‘kural dışı hareketi’, Sadık Çiftpınar ve Rodrigues ‘talimatlara aykırı hareketi’, Ozan Tufan ‘sportmenliğe aykırı açıklamalar’ nedeniyle ile PFDK’ya sevkine karar verildi.