Fenerbahçe

Fenerbahçe Yönetimi Yeni Sezona Takas Yöntemi İle Hazırlık Yapıyor

Yeni sezon hazırlıkları spor kulüplerinde büyük bir hareketlilik ile devam ediyor. Hazırlıklara en erken başlayan kulüplerden biri de Fenerbahçe oldu. Başkan Ali Koç ve kurmayları ise bu sürece ilişkin son derece kapsamlı çalışmalarına devam ediyor.

Sarı lacivertli kulüpte salgın öncesinde yaşanan bir ekonomik kriz durumu gündemdeydi. Fakat tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, Fenerbahçe Spor Kulübü’nü de etkisi altına aldı.

Takas formülü ile elden çıkarılmayı düşünülen isimler ise sarı lacivertli yönetimde aşağı yukarı belirlenmiş durumda. Sezon sonunda kanarya formasına veda edecek isimler netlik kazanmaya başlarken, bir yandan da takıma gelecek isimler konuşulmaya devam ediyor.

Transfer görüşmelerine hızlı bir şekilde başlayan sarı lacivertli yönetim, sözleşmeleri sona eren oyuncuları bedel vermeden kadrosuna katmayı planlıyor. Bu süreç için ise belirlenen iki kriter durumu söz konusu. Bu anlamda öncelik olarak sözleşmesi biten isimlerin kadroya dahil edilmesi ya da sözleşmesi devam eden oyuncuların takas yolu ile devreye girecek.

Öncelik İsimlere Göre Belirlendi

Transfer listesini ise hazırlayan Ali Koç yönetimi, öncelikli olarak isimlere yönelmiş durumda. Sonrasında ise duruma göre takas formülü gerçekleşebilir.

Takımda yer almayacak isimleri düşünen isimlere ise, bedel almadan oyuncu gönderimleri yapılmış olabilir.