Fenerbahçeli Oyuncu Devleri Kapıştırabilir

Bu sezon hem Watford’da hem de Fenerbahçe’de gösterdiği performansla hayal kırıklığı yaratan Ozan Tufan, kariyerinin en kötü sezonlarından birini geçiriyor. Konyaspor maçından sonra İsmail Kartal ile yaşadığı tartışma nedeniyle kadro dışı bırakılan 27 yaşındaki oyuncunun Fenerbahçe’den sezon sonunda gönderilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bununla birlikte Ozan’a talip olduğu iddia edilen ekiplerden birisi Fenerbahçe’nin canını sıkabilir.

Ozan’ın Kötü Kaderi

Bu sezonun başında Fenerbahçe’den İngiltere temsilcisi Watford’a zorunlu şartlı satın alma opsiyonuyla kiralık olarak gönderilen Ozan Tufan, Ada’da da istenilen seviyeleri yakalayamamıştı. Öte yandan Fenerbahçe’nin de teknik direktör değişikliğine gitmesi sonrası İsmail Kartal, takımın Süper Lig mücadelesinde Ozan’a da ihtiyaç duyabileceğini belirtmişti.

Watford’ın da kadrosunda şimdilik düşünmediği oyuncunun formda kalabilmesi adına geri göndermesiyle sezon içerisindeki ilk hayal kırıklığını yaşayan Ozan Tufan, bununla birlikte İngiltere’den de pek iyi dönmemiş göründü.

Hem performans hem de kondisyon açısından çok eksik bir görüntü sergileyen Mili oyuncunun bu durumu Sarı Lacivertli taraftarın tepkisini de çekerken, Milli Takım arasından önce oynanan son maçta İsmail Kartal ile yaşanan tartışma Ozan’ın sonunu getirdi.

Takımın büyük yıldızı Mesut Özil’e destek çıktığı ve hocasına ters laflar ettiği söylenen Ozan, zaten halihazırda kötü bir performans da sergilediği için rahatça gözden çıkarıldı. 27 yaşındaki oyuncu kadro dışı bırakılırken, gelecek sezonda Fenerbahçe’den ayrılmış olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Öte yandan Ozan’ın hangi takıma gideceği de gerçekten soru işareti.

Zira eğer Watford bu sezon İngiltere Premier Lig’de kalabilirse Ozan Tufan’ı kiralarken sözleşmeye koyduğu zorunlu satın alma opsiyonu devreye girecek. Bu durumda Ozan Tufan belki hem kendisi hem de Ada temsilcisi istemiyorken İngiltere’ye gitmek zorunda kalacak.

Ancak Watford’ın kümede kalabilmesine dair ihtimal pek yüksek değil. Böyle bir durumda ise Fenerbahçe kadro dışı bıraktığı oyuncusuna başka bir kulüp bulmasını söyleyecek. Bununla birlikte Ozan’a dair basına yansıyan haberlerde ismi en çok geçen kulüplerden birisi de ezeli rakip Beşiktaş.

Bitmeyen Sevda

Milli oyuncunun Fenerbahçe’ye transferinde masadaki diğer takım Beşiktaş’tı ve bu transfer çalımı o zaman adına büyük bir sükse yaratmıştı. Bununla birlikte Beşiktaş’ın bilhassa Şenol Güneş döneminde ilgilendiği oyuncuyla geçen sezonun başında da tekrardan ilgilendiğine dair haberler basına yansımıştı.

Uzun bir zamandan bu yana Ozan Tufan ile arasında sönük bir aşk bulunan Siyah Beyazlı takımın oyuncunun bu durumundan faydalanma fikri olduğu iddia ediliyor. Bununla birlikte pek tabii Fenerbahçe oyuncusunu Beşiktaş gibi ezeli rakibine verirken kolaylık çıkarmayı hedeflemeyecektir ancak eğer Ozan kulüpten ayrılacak başka bir çare bulamazsa bu transferin gerçekleşme ihtimali artabilir.

Bununla birlikte oyuncuyla alakalı bir bonservis bedeli beklenecek mi yoksa Ozan direkt olarak takımdan ayrılsın mı istenecek bunu da transfer döneminde göreceğiz.