Galatasaray Rölantide Kazandı

Tarihinin en kötü dönemlerinden birini geçirmeye devam eden Galatasaray, Süper Lig’in 33’üncü haftasında kendi sahasında Yeni Malatyaspor’u konuk etti. Haftanın kapanış müsabakasında haftaya yakışmayan bir oyun oynanırken, düşük tempo ve tartışmalarla akılda kalan maçtan galip ayrılan 2-0’lık skorla Galatasaray oldu.

Hedefsizlerin Mücadelesi

Tarihinin en kötü ve karanlık dönemlerinden birini yaşamaya devam eden Galatasaray’da galibiyetler gelse bile krizler bitmek tükenmek bilmiyor.

18 Nisan Pazartesi akşamı Süper Lig‘de 33’üncü haftanın kapanışını yapan müsabakada kendi sahasında Yeni Malatyaspor’u konuk eden Sarı Kırmızılı ekip, rakibinin küme düştüğü kesinleşmesiyle birlikte hedefsiz kalmasına tamamen ayak uydurmuş gibiydi.

Futbolun profesyonellerinin dahi izlemekten sıkılacağı bir ilk yarıda düşük tempolu ve dağınık bir görüntü sergileyen Galatasaray, az kalsın ilk yarıyı da 1-0 geride kapatacaktı. Yarının son dakikasında Yeni Malatyaspor’un topunu son anda çizgiden çeviren Victor Nelsson takımının çok daha ciddi sıkıntılar içine düşmesini engellemiş oldu.

Bununla birlikte ikinci yarıda yapılan değişiklikler sayesinde daha diri bir takım haline gelen Galatasaray 51 ve 53’üncü dakikalarda bulduğu 2 golle sahadan 2-0 galip ayrılmayı başardı. Sarı Kırmızılı takımda maçın son dakikalarına doğru oyundan alınan Kerem Aktürkoğlu’nun yüksek nabızla teknik direktör Domenec Torrent’e gösterdiği sert tepki bu maçtan alınan 3 puanın da oynanan oyunun da önüne geçti.

Pulgar Konusu

Yeni Malatyaspor karşısında oynanan oyunun Sarı Kırmızılı camianın tek bir üyesini dahi memnun etmesi mümkün değil.

Zira Malatya temsilcisi zaten sezon başından beri ligin en kötü takımı ve küme düşeceği de kesinleşmiş durumda. Öte yandan Galatasaray’ın da ligde herhangi bir hedefi yok ve bu sezon tam anlamıyla kayıp bir sezon olarak değerlendirilecek.

Hâl böyleyken tüm Galatasaraylılar gelecek sezona dair ümitlenebilecekleri bir şeylerin olmasını bekliyor. Bu bir genç oyuncunun sahaya sürülmesi olabilir taktiksel bir değişiklik olabilir ancak bir değişikliğin Galatasaray taraftarının beklentisinde olduğu kesin.

Bununla birlikte Erick Pulgar konusu da Galatasaray’da tartışılan konulardan birisi. Zira Şilili oyuncunun transfer edilmesine rağmen sezon boyunca tartışılan isimler olan Taylan ile Berkan’ın orta sahayı oluşturuyor olması transfer politikasının eleştirilmesini sağlıyor.

Öte yandan takımın Yeni Malatyaspor karşısında oynayan Pulgar’ın tekniği ve oyuna katkısı konusunda herhangi bir şüphe yok. Ancak oyuncunun fizik kalite konusunda çok ciddi sıkıntılar yaşadığını görmek de bu oyunda net bir şekilde mümkün oldu.

Bu durum hem Galatasaray’ın devrilen yönetimi hem de Pulgar’ın transferine izin veren Torrent’in eleştirilmesini sağladı. Şilili oyuncunun devre arası transfer döneminde katıldığı kadroda bir türlü kendisine yer açamaması, bununla birlikte Bafetimbi Gomis’in de istenilen katkıyı sağlayamamış olması oldukça sıkıntılı bir durumu işaret ediyor.

Galatasaray adına hemen hemen hiçbir şey yolunda gitmiyor ve bu durumun nasıl üstesinden gelineceği merak konusu. Her geçen gün daha kaotik bir camiaya gidiliyor.