Galatasaray UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Gruplara Kalmak İstiyor

Takdir edersiniz ki, UEFA Şampiyonlar Ligi, Avrupa futbolunun zirvesi! Böylesine muhteşem bir organizasyonda yer almak, her takımın ve futbolcunun hayali! Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde en çok yer alan Türk takımıdır. Sarı kırmızılı takım, 2000 – 2001 ve 2012 – 2013 sezonlarında UEFA Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek final oynadı. Son olarak, 2018 – 2019 sezonunda bu platformda mücadele etti.

Temsilcimiz İkinci Ön Eleme Turunda Mücadele Edecek

Geçmiş yıllarda Süper Lig’i şampiyon olarak tamamlayan takımın doğrudan UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yer alması söz konusuydu. Fakat, ülke puanının düşmesi bu işleri değiştirdi. Trabzonspor, geçtiğimiz sezon play-off turunda mücadele etmişti. Bu turdaki rakibi FC Kopenhag’a elenerek organizasyona veda etmişti.

Galatasaray’ın işi Trabzonspor’a kıyasla çok daha zor! Temsilcimiz, bu organizasyona ikinci ön eleme turundan katılacak. Önce bu turu geçmesi gerekiyor. Ardından, üçüncü ön eleme turundaki rakibini bekleyecek. Bu turu da geçtiği takdirde play-off aşamasında yer alacak. Bu turdaki rakibini de geçerse kendisini UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında bulacak.

Sarı kırmızılı takımın ikinci ön eleme turundaki rakibi belli oldu. Galatasaray, bu turda Litvanya’nın FK Zalgiris Vilnius – Makedonya’nın FC Struga eşleşmesinin galibi ile karşı karşıya gelecek. İlk maçlar, 26-27 Temmuz 2023 tarihlerinde oynanacak. Rövanş maçı ise 2-3 Ağustos 2023 tarihlerinin programında yer alıyor. Takdir edersiniz ki, hem FK Zalgiris Vilnius hem de FC Struga, Galatasaray’a rakip olamaz. Temsilcimiz, karşısına bu takımlardan hangisi çıkarsa çıksın, onu eleyecek güce sahip!

Erden Timur Takımı Şampiyonlar Ligi’ne Taşımak İstiyor

Geçtiğimiz yaz transfer döneminde harikalar yaratan Erden Timur, aynı başarıyı bu yıl da göstermek istiyor. Mauro Icardi ve Nicolo Zaniolo gibi isimleri Galatasaray’a kazandıran Erden Timur’un bu sezon kimleri Galatasaray’a kazandıracağı fazlasıyla merak ediliyor.

Başkanvekili Erden Timur 1981 yılında dünyaya geldi. Kendisi gençlik döneminde Galatasaray’ın Avrupa’daki başarılarına tanıklık etti. UEFA Kupası ve Süper Kupa başarılarını yaşamış nesilden birisi olarak yöneticilik döneminde de Galatasaray’ı Avrupa’da iyi noktalara taşımayı hedefliyor.

42 yaşındaki Erden Timur, başta Mauro Icardi olmak üzere çok sayıda önemli yıldızı Galatasaray’a kazandırmak adına elinden geleni yapıyor.

Galatasaray’ın Transfer Yapması Şart!

Galatasaray’ın kadrosu Süper Lig için yeterli olabilir. Bilhassa tek bir forvet transferi ile Süper Lig şampiyonluğu yaşayabilecek türden bir kadro kurulabilir. Ancak, iş Şampiyonlar Ligi’ne geldiğinde farklı şeyler söylemek gerekiyor. Her şeyden önce, Galatasaray’ın kadrosunu kaliteli bir forvet oyuncusu ile takviye etmesi şart! Mauro Icardi veya onunla benzer kalitede bir ismin Galatasaray’a kazandırılması şart! Bunun yanı sıra, sarı kırmızılı takım, iyi bir merkez orta saha oyuncusuna da ihtiyaç duyuyor. Victor Nelsson ve Sacha Boey’in ayrılması halinde o bölgelere de takviye gerektiğini söyleyebiliriz.