Galatasaray

Galatasaray’da Bartali Eksikliği Endişe Yarattı

Koronavirüs nedeniyle verilen aranın sonrasında, yarın itibariyle Süper Lig mücadeleleri kaldığı yerden devam edecek. Oynanacak 8 haftanın heyecanını yaşayan spor kulüplerinden biri de Galatasaray olacak.

Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray ekibi, salgın sonrasında oynanacak 8 haftanın hazırlıklarına yoğun bir tempo ile devam ediyor. Sarı kırmızılı ekibin antrenmanlarında kondisyoneri olan Bartali ise, pandemi sürecinde İtalya’da mahsur kaldı.

Koronavirüs pandemi sürecinde İtalya’da mahsur kalan ünlü kondisyonerin yokluğunun, ligin başlaması ile ortaya çıkacağı sık sık konuşulmaya başladı. Uzun bir dönem ev aktivitelerinin sonrasında futbolcularda sakatlık riskinin yaşanacağına ve en çok da kas sakatlıklarının sıkça yaşanacağına dikkat çekmişti.

3 aylık sürenin ardından yarın ise Süper Lig’deki mücadeleler başlayacak. İlk maçında deplasmanda Çaykur Rizespor ekibine konuk olacak olan Galatasaray ekibinin de fizik kondisyonunun durumu merak ediliyor.

Evden Yardım Edecek

Sakatlık korkusu sporcularda büyük bir endişeye yol açarken, takımın kondisyonerinin eksikliği de korku ve paniğe neden oldu.

Cimbom ekibi için bir eksiklik olarak değerlendirilen bu durumda, Bartali’nin eksikliğini ise Levent Şahin idare edecek. Öte yandan bu zorlu süreçte sarı kırmızılı takıma kondisyoner Bartali de imkanlar dahilinde çalışmalara evinden katkı vermeye çalışacak.

Güncel Yazılar