Diagne

Galatasaray’ın Yüzü Mbaye Diagne Transferi İle Gülecek

Süper Lig’e verilen süresiz koronavirüs arasında, Galatasaray Spor Kulübü, yeni sezon hazırlıklarına da hız kesmeden devam ediyor. Club Brugge ekibine kiralık olarak gönderilen ve kadroya alınan Mbaye Diagne sözleşmesi ise spor dünyası tarafından merak edilen konulardan biri oldu.

Kiralık sözleşmesinin bu sezon sona erdiği ve kiralık olarak Club Brugge ekibinde forma giyen Mbaye Diagne, tecrübeli Teknik Direktör Fatih Terim’in ise kadrosunda artık düşünmediği oyunculardan biri oldu. Senegalli forvet oyuncusu için yaz transfer döneminde tekrardan kiralamayı veya bonservis ile satışını düşünen sarı kırmızılı kulübü sevindirecek haber geldi.

Mustafa Cengiz Belçika Ekibine Kızmıştı

Ara transfer döneminde kadroya kiralık olarak katılan ve disiplinsiz davranışları sebebiyle Club Brugge ekibinde kadro dışı bırakıldığı açıklanan Senagalli oyuncunun kadro dışı olması sebebiyle, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Anderlecht ve Brugge’nin Diagne transferi için birbirine girdiğini, oyuncunun ise Brugge ekibine gitmiş olduğunu belirtmişti. Fakat Brugge ekibinin kendilerini çok aldattığını söyleyen Cengiz, oyuncuyu 1 aydır antrenmanlara almadıklarını ve futbolcuyu ölüme mahkum ettiklerini belirterek tepki göstermişti.

Belçika ekibine kızan sarı kırmızılı yönetimden ise iyi haber geldi. İngiliz basınında yer alan habere göre, Nottingham Forest, Diagne için 10 milyon Euro civarında bir teklif sunacak ve oyuncunun sarı kırmızılı kadroda yer almayacağı düşünüldüğün de transferinin tamamlanacağı düşünülüyor.