Göksel Gümüşdağ

Göksel Gümüşdağ’dan Lig Kararına İlişkin Değerlendirme

Süper Lig’de mücadele eden Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, alınan lig kararına ilişkin değerlendirmede bulundu. Türkiye Futbol Federasyonu gibi düşündüğünün altını çizen başkan, futbolun ayağa kalkmasının gerektiğini belirtti.

Şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan İstanbul temsilcisi Medipol Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ açıklama yaptı. TFF tarafından alınan 12 Haziran’da liglerin başlama kararını değerlendiren başkan, federasyon gibi düşündüğünü ifade etti.

Futbolun ayağa kalkması için gerekenlerin hep beraber yapılacağını belirten Gümüşdağ, kontrollü bir şekilde normalleşmeye geçilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Uyum Sağlanırsa Hallolur

Kontrollü bir şekilde Protokole uyum sağlanırsa liglerin tamamlanacağını düşündüğünü söyleyen yönetici, kendi protokollerine uyarak çalışmalara başladıklarını ekledi. Bunlara uyum sağlandığı takdirde ise sorun olmadan bu işin tamamlanacağının altını çizdi.

Kontrollü bir şekilde normalleşme sürecine geçilmesi gerektiğini de söyleyen Başakşehir Başkanı, Türkiye Futbol Federasyonu gibi düşündüğünü de özellikle belirtti.

Bu süreçte Nihat Özdemir tarafından açıklanan kararlarda bazı spor kulüpleri duruma sıcak baksa da, bazıları ise protokollerin her spor kulübünde uyulamayacağını belirtiyordu. Fakat İstanbul temsilcisi, bu anlamda federasyonla aynı düşünceye sahip olduğunu resmen açıklamış oldu.

Antrenmanlara başlayan Başakşehir ekibi, bir yandan da gelecek sezon hazırlıklarını sürdürüyor.