Başakşehir

Medipol Başakşehir Hazırlıklarına Devam Ediyor

Koronavirüs salgını sebebiyle 19 Mart günü tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından alınan bu kararın, ne zaman sonlanacağı ve maçlara ne zaman başlanacağı ad merak edilenler arasında yer alıyordu.

Tüm spor camiası tarafından merakla beklenen lig başlama tarihi Türkiye Futbol Federasyon Başkanı Nihat Özdemir tarafından duyuruldu. Türkiye’de tüm futbol liglerinin 12 Haziran itibariyle maçlara başlayacağının bilgisi verildi.

Bu süreçte ise uzun bir dönemdir takım antrenmanı yapamayan takımlar, idman programlarını hazırlamaya başladılar. Süper Lig’de mücadele eden İstanbul temsilcisi Medipol Başakşehir Kulübü de ligin en önemli şampiyonluk adaylarından biri olarak yer alıyor. Bu sebeple maçlara iyi bir hazırlık yaparak, galibiyetleri de art arda almanın planlarını yapmaya devam ediyor.

Pazartesi Günü Devam Edilecek

Uzun bir süredir takım antrenmanlarına çıkamayan Başakşehir ekibi, Fatih Terim Stadı’nda yer alan antrenman tesislerinde idman çalışmalarına da geçtiğimiz günlerde başladı. Çalışmalarını devam ettiren İstanbul temsilcisi ekibin başında ise Teknik Direktör Okan Buruk yer aldı.

3 farklı grup şeklinde hazırlık yapan Başakşehir ekibi, öncelikli olan ısınma hareketleri yaptı. Sonrasında ise koşu çalışmasına yönelen turuncu lacivertliler, geniş alanda gerçekleşen pas ile idmanını tamamlamış oldu.

Ekip çalışmalarına, Pazartesi günü saat 11:00 ve 17:00’de iki farklı grup şeklinde devam edecek.