İstanbul’da Bu Sezon 8 Süper Lig Takımı Var

Her sezon sonunda Spor Toto Süper Lig’de elenen ve Süper Lig’e çıkan takımlar oluyor. 2022-2023 Süper Lig sezonunda bu sene İstanbul’dan lige dahil olan 8 takım olacak. Neredeyse çoğu maçların İstanbul’da oynanacağı düşünürsek ligin kalbi İstanbul’da atacak gibi duruyor.

Geçen sezonun sonunda 1. Lig’den Süper Lig’e gelen iki İstanbul takımı oldu. İstanbulspor ve Ümraniyespor. Hali hazırda da Kasımpaşa, Fatih Karagümrük, Galatasaray, Fenerbahçe, Başakşehir ve Beşiktaş vardı. Böylece bu sezon 8 farklı İstanbul takımı Süper Lig’de mücadele edecek. Semt takımları olarak da geçen ve çok da olmasa da bir kitlesi olan bu takımların yeni sezonda Süper Lig’de nasıl bir performans sergileyecek oldukça merak ediliyor. 3 büyük takımın performansı, Anadolu takımları derken Süper Lig’de her kesimden ve her taraftar kitlesinden takım görmemiz mümkün.

İstanbul’da ki Semt Takımları

Ümraniyespor, İstanbulspor, Fatih Karagümrük ve Başakşehir takımları aslında semt takımı olarak doğup ligde mücadele veren takımlar. Şehir takımları kadar ciddi bir taraftar kitlesinin olmadığı da göz ününe alınırsa yeni sezondaki maçlarda nasıl sahanın doldurulacağı merak ediliyor. Böylece 3 büyük takım olarak da geçen Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta sezon boyunca deplasman maçlarının bir kısmında şehir değiştirmeden maça gidebilecekler. Özellikle zorlu kış dönemlerinde İstanbul maçları nasıl olacak şimdiden merak ediliyor.

TFF 1. Lig şampiyonu olarak Süper Lig’e yükselen Ümraniyespor ve İstanbulspor takımlarının kalıcılığı nasıl olacak, lig de tutunabilecekler mi yoksa tekrar 1. Lig’e mi düşecekler oldukça merak ediliyor. Özellikle İstanbul takımlarının oynanacağı maçların taraftar kitlesinin de ne kadar olacağı ve yoğunluğu çok merak ediliyor. Ümraniyespor ve İstanbulspor takımları Spor Toto Süper Lig’de bu sezon başarılı olmak istiyorlar.

En önemli hedefleri de ligde kalıcı olmak. Tekrar bir alt lige düşmek istemeyen bu iki takım en iyi halleri ile beraber sahaya çıkıp maçın son dakikasına kadar mücadele edecekler. Her rakiplerini ciddiye alacak olan bu iki yeni takım Süper Lig’de bir nam salmak için ellerinden geleni yapacaklar.

İstanbul Takımlarının Genel Durumları

Hali hazırda ligde devam eden İstanbul takımlarından Fatih Karagümrük, Başakşehir ve Kasımpaşa takımları geçen sezonun bir noktasında ciddi çıkışlara imza atıp başarılı bir yükselişe geçmişlerdi. Geçen sezonun sürpriz düşüşü ise sarı kırmızılı köklü takım Galatasaray’dan geldi. Galatasaray sezonu neredeyse zorla ligde kalarak bitirdi. Genel olarak kötü bir performans sergileyen Galatasaray’ın bu sezonki performansı oldukça merak ediliyor.

Beşiktaş ve Fenerbahçe ise daha iyi noktalarda ligi bitirdiler. Değişikliklere en iyi adapte olan ve ligden kopmayan tek takım ise Fenerbahçe oldu aralarında. Bu sezon İstanbul takımları arasındaki mücadelenin kayda değer olacağı şimdiden anlaşılıyor.