Kasımpaşa Kendi Evinde Yükselişe Geçen Alanyaspor’u Ağırladı

Süper Ligde 2021 – 2022 sezonunun adı Ahmet Çalık sezonunu olarak değiştirildi ve heyecan kaldığı yerden devam ediyor.  Yardımcı Antrenör Sami Uğurlu’nun teknik direktörlük koltuğunu devir almasının ardından yükselişe geçen Kasımpaşa 7 maçta 5 galibiyet elde ederken 1 beraberlik ve 1 kez de mağlubiyet yaşadı. Alanyaspor ise Kasımpaşa gibi teknik direktörlük değişikliğine gitmiş ve takımın başına Fatih Karagümrük’ten ayrılan daha önceden Alanyaspor’da yardımcı antrenör olarak görev alan Francesco Farioli göreve getirildi. Francesco Farioli’nin teknik direktörlük koltuğuna geçmesinin ardından bu maça kadar 3 galibiyet elde ederken 1 maçtan ise beraberlik ile ayrıldı.

Süper ligde 25. Hafta karşılaşmasında Kasımpaşa kendi evinde Alanyaspor’u ağırladı. İki takım arasındaki mücadele 13 Şubat Pazar günü saat 19:00’da Recep Tayyip Erdoğan Stadyumunda hakem Yaşar Kemal Uğurlu yönetiminde oynandı. Bu maçta Kasımpaşa ve Alanyaspor 2 – 2 skor ile sahadan beraberlik ile ayrıldı.

Kasımpaşa ve Alanyaspor’un Bu Sezon ki Performanslarına Genel Bakış

Kasımpaşa 2021 – 2022 sezonunda geride kalan 25 maçta bu maçta Alanyaspor karşısında aldığı beraberlik ile bu sezon ki 7. Beraberliğini elde etmiş oldu. Kasımpaşa bu sezon 7 maçta sahadan galip olarak ayrılmayı başardı ve 11 maçta ise mağlup olarak sahadan ayrıldı. Lacivert Beyazlılar bu maçta Alanyaspor ağlarına 2 gol atmayı başardı ve attığı gol sayısını 32’ye çıkarttı. Kalesinde bu maçta 2 gol yiyen Kasımpaşa kalesinde gördüğü gol sayısını 34’e çıkarttı. Kasımpaşa bu sezon gösterdiği performans ile 28 puan toplamayı başardı ve maç fazlası ile haftayı 14. Sırada geçiriyor.

Alanyaspor değiştirilen adı ile Ahmet Çalık sezonunda 25. Maçına çıktı ve 7. Kez sahadan beraberlik ile ayrılmayı başardı. Alanyaspor bu sezon 11 maçta sahadan galibiyet ile ayrılırken 7 maçta ise mağlup olarak sahadan ayrılmıştı. Alanyaspor bu sezon attığı gol sayısını 44’e çıkartırken bu maçta kalesinde gördüğü 2 gol ile yediği gol sayısını da 36’ya çıkarttı. Alanyaspor bu maçtan aldığı 1 puan ile topladığı puan sayısını 40’a çıkarttı ve maç fazlası ile haftayı 5. Sırada geçiriyor.

Kasımpaşa – Alanyaspor Karşılaşması

Maçta topa sahip olma konusunda iki takımda birbirine çok yüksek baskı kuramadı ve Alanyaspor %51 topla oynama oranı yakaladı. Sami Uğurlu’nun öğrencileri maç genelinde Alanyaspor kalesini 31 kez yoklarken Alanyaspor ise ev sahibini 16 kez denedi. Kasımpaşa bu şutlardan 23 kez isabet yakalarken 2 tane gol atabildi ve Alanyaspor ise 10 kez isabet buldu ve 2 gol atmayı başardı. 405 kez pas denemesinde bulunan Kasımpaşa %79 pas isabet oranı yakaladı. Konuk ekip 444 pas girişiminde bulunurken %81 pas isabet oranı yakaladı.

42. dakikada Wilson Eduardo yaptığı vuruş ile Alanyaspor’u öne geçirdi.

65. dakikada Jackson Muleka’nın kasında Mamadou Fall skora denge getirdi.

68. dakikada Eren Elmalı’nın ortasında Jackson Muleka yaptığı kafa vuruşu ile Paşa’yı 2 – 1 öne geçirdi.

74. dakikada Tayfur Bingöl’ün pasında Efkan Bekiroğlu skoru 2 – 2’ye getirdi ve maç bu şekilde sonuçlandı.