Kasımpaşa’nın Sezon Geneline Bakış

2021 – 2022 sezonunda Kasımpaşa sezona Şenol Can yönetiminde başladı. Şenol Can’ın Türkiye Futbol Federasyonu talimatlarına göre sahip olması gereken şartları sağlamadığı için ceza yememek adına yollarını ayırdı.

Şenol Candan boşalan teknik direktörlük koltuğuna 2. Hafta Cihat Arslan getirildi. Teknik direktör Cihat Arslan Yönetiminde Kasımpaşa 9 maça çıktı. Teknik direktör Cihat Arslan’ın görevde kaldığı süre boyunca Kasımpaşa 1 maçtan galip geldi ve 2 maçtan da beraberlik ile ayrıldı ve 6 maçtan da mağlubiyet ile ayrıldı. Kasımpaşa Cihat Arslan Yönetiminde 9 maçta yalnızca 5 puan toplamayı başardı. Kasımpaşa 9 kez rakip fileleri havalandırırken kalesinde ise 15 gol gördü. Gösterilen bu kötü performansların ardından Kasımpaşa yönetimi teknik direktör Cihat Arslan’ın görevine son verdi.

Cihat Arslan’ın görevine son verilmesinin ardından göreve 50 yaşındaki teknik direktör Hakan Kutlu göreve getirildi.Tecrübeli teknik direktör Hakan Kutlu yönetiminde 8 maça çıkan Kasımpaşa 2 maçtan galibiyet ile ayrılırken 2 maçtan da sahada 2 puan bırakarak ayrıldı ve 4 maçtan ise mağlubiyet ile ayrıldı. 8 maçta Kasımpaşa 8 puan toplayabildi ve küme düşme potasında yer almaya devam etti.  Kasımpaşa Hakan Kutlu’nun teknik direktörlük süresi boyunca 11 gol atmayı başarırken kalesindeki 11 gole de engel olmayı başaramadı. Alınan kötü sonuçlar ile ligin dibine demir atan Kasımpaşa’da Hakan Kutlu’nun da görevine son verildi.

Hakan Kutludan boşalan teknik direktörlük koltuğuna daha önce hiç A takım teknik direktörlük tecrübesi olmayan yardımcı antrenör Sami Uğurlu göreve getirildi. Teknik direktör Sami Uğurlu ilk A takım teknik direktörlük tecrübesi yaşamasına rağmen takımın başında çıktığı 4 maçta 3 galibiyet elde ederken 1 kez de sahadan beraberlik ile ayrıldı ve oldukça başarılı bir seri yakaladı. Ligin dibinden aldığı Kasımpaşa’yı Sami Uğurlu yaptığı dokunuşlar ile takımı 17. Sıraya taşımayı başardı ve takım oyununu da geliştirdi. Kendisinden önce çalışan teknik direktörlerin başaramadığı şekilde onların toplamından daha fazla galibiyet elde etti ve bununda üzerine 4 maçlık yenilmezlik serisi yakaladı.

Kasımpaşa Gelecek Hafta Çok Formsuz Galatasaray ile Karşılaşacak

Son 4 maçta yakaladığı yenilmezlik serisi ve 4 maçta topladığı 10 puan ile yükselişe geçen Kasımpaşa hala süper ligde 17. Sırada bulunuyor. Gelecek maçta rakibi olacak Galatasaray ise sadece son haftalarda değil sezonun genelinde oldukça inişli çıkışlı performanslar sergiledi ve UEFA Avrupa Ligi performansının çok gerisinde kalarak süper ligde 13. Sırada yer alıyor.

Kasımpaşa’da teknik direktör Sami Uğurlu döneminin en zorlu ilk sınavı bu maç olacak demek yanlış olmaz.

Kasımpaşa’da Birçok Eksik Bulunuyor

Jeffrey Bruma, Sakıp Aytaç, Loret Sadiku, Valentin Eysseric ve Nabil Dirar sakatlıkları bulunurken Nicolai Jorgensen ise sakatlığını yeni atlattı ve antreman eksikliği bulunuyor.

Takımın önemli isimlerinden bir tanesi olan Yusuf Erdoğan ise geçtiğimiz günlerde lider Trabzonspor’a transfer oldu.