Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir Kulüp Tarihinin İlkini Yaşıyor

Süper Lig’de mücadele eden Medipol Başakşehir ekibi, yaz aylarının sıcak günlerinde gerçekleşecek olan maçlar için hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Hem Süper Lig’de hem de Avrupa Ligi’nde yarışa girecek olan İstanbul temsilcisi, ilk olarak Haziran ve Temmuz aylarında oynanacak maçları hedef edindi. Şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan takım, Ağustos ayında ise Avrupa’da çeyrek final mücadelesine katılabilir.

Medipol Başakşehir Kulübü’nün tarihi açısından büyük bir öneme sahip olan bu süreç, normalden çok daha farklı bir şekilde ilerliyor. Koronavirüs pandemisi sebebiyle 14 Mart günüden bu yana aksamaların yaşandığı ligde ise yavaş yavaş hareketlenmeler başlıyor.

Trabzonspor’la Zirveyi Paylaşıyor

Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek olan tek kulüp olma özelliğine sahip Başakşehir ekibi, ayrıca UEFA sıralamasında da önemli bir misyon yüklenmiş durumda. Yaz ayları son derece dolu ve yorucu geçecek olan turuncu lacivertliler, şu anda ise ligde 53 puana sahip.

Trabzonspor’la liderliği 53 puanla paylaşan İstanbul ekibi, kalan 8 haftada da zirvedeki yerini korumayı amaçlıyor. Tecrübeli Teknik Direktör Okan Buruk ve öğrencileri bu süreçte hem Süper Lig’de hem de Avrupa’da zafer kazanmak için hazırlıklarına da sıkı bir şekilde devam ediyor.

Turuncu lacivertli takımın hedeflerinde ise ilk olarak son 8 takım arasına girmek ve sonrasında da yoluna devam etmek geliyor.

Güncel Yazılar