Okan Buruk

Okan Buruk Galatasaray’a İlişkin itiraflarda Bulundu

2019-2020 Süper Lig sezonunda Medipol Başakşehir Kulübü ile şampiyonluk yaşayan Teknik Direktör Okan Buruk, itiraflarda bulundu. Galatasaray’a ilişkin konuşan tecrübeli hoca, sarı kırmızılı kulüpte de oynamış olduğunu ve orada çalışmanın bir gün kendisine de nasip olmasını istediğini belirtti.

Süper Lig’de 2019-2020 sezonunda Medipol Başakşehir Kulübü ile şampiyonluk sevinci yaşayan Teknik Direktör Okan Buruk, çarpıcı açıklamalara imza attı. Eski kulübü Galatasaray’a ilişkin çarpıcı itiraflarda bulunan tecrübeli çalıştırıcı, Türkiye’den Azerbaycan’daki bir spor programına bağlandı.

Geçmişte sarı kırmızılı kulüpte forma terlettiğini belirten Buruk, bir gün çalışmanın kendisine de nasip olmasını istediğini ifade etti.

Fatih Terim Türkiye’de Tek Hoca

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e ilişkin de konuşan Okan Buruk, hocanın bir tane olduğunu söyledi. Türkiye’de tek hoca olduğuna da dikkat çekerek, kendisinin de yeni jenerasyon hocalardan iyi şeyler yapan teknik adamlardan biri olduğunu ekledi.

Türkiye’de önemli teknik adamların başarılı olduğunu söyleyen Buruk, bunlara da Fatih Terim’in yanı sıra, Mustafa Denizli ve Şenol Güneş’i de örnek verdi.

Onlar gibi uzun yıllar boyunca hem Türkiye’de hem de milli takımların yanı sıra yurtdışında da çalışmak istediklerini belirterek, Galatasaray hayalini de paylaşmasıyla gündem oldu.

Güncel Yazılar