TEB BNB Paribas Tenis Finalistleri Belli Oldu

İstanbul birçok spor dalına olduğu gibi tenise de ev sahipliği yapıyor. Şehrimizde TEB BNB Paribas Tenis Turnuvası’nın heyecanı kıyasıya yaşanıyor.

TEB BNB Paribas Tenis Turnuvası ülkemizde düzenlenen en prestijli tenis turnuvası olarak dikkat çekiyor. Geçmiş yıllarda çok büyük raketlerin sahne aldığı ve İstanbulluları tenis sporuyla buluşturan turnuvada bu günlerde final heyecanına adım adım yaklaşılıyor.

Türkiye Tenis Federasyonu’nun İstanbul Tenis Merkezi’nde TEB BNB Paribas sponsorluğunda düzenlediği bu etkinlik, Türkiye’deki yegane toprak kort turnuvası olarak tenis ile yakından ilgilenenleri kendisine çekti. Buna karşılığı Gençlik ve Spor Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurumun da tanıtımında ciddi rol oynadığı turnuvanın birincil önceliği elbette Türkiye’ye tenis sporunu sevdirmek ve belki de gelecekte ana tabloda görebileceğimiz raketlerin yetiştirilmesine katkı sağlamak.

18 Nisan – 24 Nisan tarihleri arasında sürecek turnuvada tekler ve çiftler almak üzere iki ana kategoride yarışılıyor. Teklerde 32 sporcu, çiftlerde de 16 takım TEB BNB Paribas Tenis Turnuvası’nın kazananı olmak için kıyasıya bir rekabete adımlarını 17 Nisan’daki eleme kurasından itibaren attılar.

Anastasia Potapova Rüzgarı Esti

TEB BNB Paribas Turnuvası’nda birçok önemli raket mücadele ederken onlar arasında en dikkat çekenlerden biri hiç şüphesiz Anastasia Potapova oldu.

TEB BNB Paribas Tenis Turnuvası ana tabloya, eleme gruplarından dahil olan ve yarı finale kadar yükselen Anastasia Potapova, kendisi için mini bir peri masalı yazdı.

Anastasia Potapova, yarı finallerde Kazak rakibi Yulia Putintseva ile karşı karşıya geldi.

İnanılmaz bir mücadeleye sahne olan maçın ilk setinde tam 3 kez servisini kırdıran Potapova, rakibine 6 – 2 kaybederek maça başladı. Ardından ikinci sette aynı skorla galip gelen ve final seti oynamayı başaran Potapova, final setinde yine 6 – 2’lik skor aldı ve henüz 21 yaşındayken TEB BNB Paribas Tenis Turnuvası tekler finaline yükselme başarısını tatmış oldu.

Henüz 21 yaşında olmasına karşın bu Potapova’nın kariyerindeki üçüncü finali olması bakımından da onun potansiyelini yansıtıyordu.

TEB PNB Paribas Tennis Turnuvası Tekler Finali Nefes Kesecek

Anastasia Potapova’nın bu başarısının ardından finalde onun rakibinin kim olacağı merak ediliyordu. Bu merakın sonunda ortaya çıakn isim ise TEB BNB Paribas Turnuvası tarihinin tecrübeli isimlerinden Veronika Kudermetova oldu.

Geçtiğimiz yıl TEB BNB Paribas Turnuvası’na yarı finalde veda eden sporcu, geçen yılın TEB BNB Paribas Turnuvası şampiyonu olan Sorana Cirstea ile karşılaştı.

Üst üste ikinci şampiyonluğu yaşamak için İstanbul’a gelen Sorana Cirstea, ilk sette rakibine servis kırdırtarak 6 – 3 yenildi. İlk sette aldığı bu skorun verdiği ivmeyi maçın sonuna kadar taşıyan Veronika Kudermetova, maçın sonunu da iyi getirdi ve kendini finale atmayı başardı.

24 Nisan 2022’de oynanacak TEB BNB Paribas Turnuvası Final maçının adı böylece Anastasia Potapova – Veronika Kudermetova olarak belirlendi.

Tenis severler bu maç için şimdiden saatlerini ayarladılar!