Ümraniyespor’da Recep Uçar Dönemi Sona Erdi

Ümraniyespor 2022 – 2023 sezonunda Süper Lig’de mücadele etmeye başladı. İstanbul ekibinin Süper Lig’de yapacakları fazlasıyla merak ediliyordu. Yönetim takımı Süper Lig’e çıkaran Recep Uçar ile devam etme kararı aldı. Bu karar birçok kişiye göre yanlıştı. Recep Uçar’ın Süper Lig için yetersiz bir isim olduğu düşünülüyordu.

Ümraniyespor sezona çok fazla transfer yapmadan başladı. Belki de bu yüzden Süper Lig’de istediği sonuçları alamadı. Ümraniyespor yönetimi Recep Uçar ile yolları ayırmaya karar verdi. Gelin, bu süreçte yaşananlara bir göz atalım!

Ümraniyespor Küme Düşmenin En Büyük Adayı!

Ümraniyespor bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar 28 maça çıktı. Söz konusu maçların sadece beşinden galibiyet ile ayrıldı. Sekiz maçı beraberlik ile tamamladı. Bunun yanı sıra, 15 mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 38 gole karşılık olarak kalesinde 52 gol gördü. 30 haftada sadece 23 puan toplayabildi. Güncel tarih itibariyle, 18’inci sırada yer alıyor.

Recep Uçar’ın Ayrılığı Tahmin Ediliyordu

Ümraniyespor hem resmi sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından açıklama yaparak uzun süreden bu yana takımın başında olan Recep Uçar ile yolların ayrıldığını duyurdu. Bu ayrılık Ümraniyespor’u yakından takip edenler için sürpriz olmadı. Kötü gidişin faturasının eninde sonunda Recep Uçar’a kesileceği biliniyordu.

Gelin, biraz da Recep Uçar’ın Ümraniyespor’da neler yaptığına bakalım! 1975 doğumlu teknik adam 28 Ekim 2020 tarihinden bu yana Ümraniyespor’u çalıştırıyordu. Bugüne kadar Ümraniyespor’un başında 97 maça çıktı. Söz konusu maçların 42’sinden galibiyet ile ayrıldı. Buna ek olarak, 22 maçı beraberlik ile tamamladı. 33 maçı kaybetti. Takımı bu dönemde atmış olduğu 150 gole karşılık olarak kalesinde 128 gol gördü. Recep Uçar Ümraniyespor’un başında 1.53 puan ortalaması tutturdu.

Ümraniyespor’un Kadrosu Yetersizdi

Ümraniyespor 2021 – 2022 sezonunu TFF 1.Lig’de ilk iki içerisinde tamamladıktan sonra bu sezon Süper Lig’de yer almaya hak kazanmıştı. Ancak, yönetimin yeni sezon öncesinde kadroyu kaliteli isimler ile güçlendirememesi önemli bir handikap oldu. Ümraniyespor’un Süper Lig’de mücadele eden diğer takımlara kıyasla daha zayıf bir kadrosu vardı.

Ümraniyespor sezon boyunca hücumda sıkıntılar yaşadı. Umut Nayır, gol yollarında etkisiz olduğu bilinen bir gerçek olan Ümraniyespor’u ligde tutmaya çalışan belki de tek isimdi. 1993 doğumlu golcü bu sezon Süper Lig’de şu ana kadar 24 maça çıktı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 21 dakika kaldı. 12 gol atıp iki de asist yaptı. Toplam 14 gole katkı sağlamayı başardı. Ümraniyespor gibi yetenekleri kısıtlı bir takımda göstermiş olduğu bu performans her ne kadar kendisini milli takıma taşısa da takımını Süper Lig’de tutmak adına yeterli olmadı. Recep Uçar sezon boyunca kısıtlı bir kadro ile diğer takımlara karşı koymak zorunda kaldı.