Alex Telles

Alex Telles Galatasaray Yönetimine Kazandırmaya Devam Edecek

Yeni tip koronavirüs sebebiyle, Avrupa’da pek çok büyük lig erteleme kararı aldı. Bununla beraber gelecek sezon için hazırlıklara başlayan ekipler, transferler için de kapılarını açıyor.

Yeni tip koronavirüs sebebiyle, tüm dünyada spor liglerinin süresiz olarak ertelenmesine karar verildi. Bu süreçte büyük Avrupa ligleri ise gelecek sezon için hazırlık sürecine başladı. Uzun süredir Avrupa gündeminde yer alan Alex Telles ve Barcelona beraberliğinin de bu yaz içerisinde netleşeceği düşünülüyor.

Söz konusu transferin gerçekleşmesi halinde ise anlaşma gereği olarak satış karının %10’unu Galatasaray yönetiminin kasasına girmiş olacak.

Serbest Kalma Bedeli 40 Milyon Euro

Liglerin ertelenme sürecinde Avrupa’daki pek çok ekip, bu durgunluk krizini avantaja çevirmeye çalışıyor. Gelecek sezon için ise şimdiden hazırlık yapan ekiplerin başında da Barcelona geliyor.

Katalan basınında yer alan bilgiye göre, Avrupa devi olan Barcelona ekibinin kadrosunda görmek istediği isim Brezilyalı sporcu Alex Telles. Bir dönem Galatasaray forması da giyen başarılı savunma mevki oyuncusunun Porto ekibi ile olan sözleşmesi ise 2021 yılında sona erecek.

Sporcunun serbest kalma bedelinin ise 40 milyon Euro olacağı öğrenilirken, transferin gerçekleşmesi halinde ise satış karının yüzde 10’u sarı kırmızılıların kasasına girmiş olacak.