Başakşehir

Başakşehir Ekibi Alanya Maçına Hazırlanıyor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de 19 Mart itibariyle tüm ligler süresiz olarak askıya alınmıştı. Bu zorlu süreçte uzun bir dönem takım antrenmanı yapamayan futbolcular, çalışmalarını bireysel olarak imkanlar dahilinde evlerinden sürdürdüler. Türkiye Futbol Federasyonu da koronavirüs salgınının kontrol altına alınmasının ardından 12 Haziran günü Süper Lig’in başlayacağını duyurdu.

12 Haziran günü maçların başlama planının ardından ise Süper Lig’de mücadele eden ve şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olan Medipol Başakşehir ekibinde de hareketlenmeler devam ediyor. Turuncu lacivertli ekip Cumartesi günü Alanya ekibini kendi evinde karşılayacak.

Çift Kale Maçla Antrenman Sona Erdi

Uzun bir süredir maça çıkmayan Başakşehir ekibi, 13 Haziran Cumartesi günü ilk maçını Aytemiz Alanyaspor ekibi ile yapacak. Mücadelenin hazırlıklarına tempolu olarak devam eden İstanbul temsilcisi, Fatih Terim Stadı’nda idmanlarını sürdürdü.

Antrenman bilgisine ilişkin açıklama ise kulübün resmi internet sitesi üzerinden yapıldı. Başakşehir Fatih Terim Stadı’nın yanında bulunan sahada gerçekleştirilen idmana sporcular, ısınma hareketleri ile başladılar. Sonrasında pas çalışması yapan ekip, çift kale maç yaparak da çalışmasını sonlandırdı.

Süper Lig’in 27’inci haftasında Alanya ekibi ile karşı karşıya gelecek İstanbul ekibi, Cumartesi günü ev sahipliği yapacağı mücadelede büyük anlamda avantaj sahibi olacak.

Güncel Yazılar