Başakşehir

Başakşehir Ekibinde Koronavirüs Testi Sonuçları

Yeni tip koronavirüs tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de spor faaliyetlerinin aksamasına neden oldu. Mart ayından bu yana askıya alınan liglerde ise hareketlenmeler Haziran ayı itibariyle başladı.

Koronavirüs salgını sebebiyle liglere verilen uzun aranın ardından maçların 12 Haziran itibariyle başlamasına karar verildi. Spor kulüplerinde ise maçlar için yoğun bir aranın ardından hazırlık dönemi başladı. Cuma günü oynanacak olan iki mücadele ile de Süper Lig artık resmen başlayacak.

Süper Lig’de mücadele eden ve şampiyonluğun da en önemli adaylarından biri olan Medipol Başakşehir ekibi de hazırlıklara tüm hızıyla devam eden kulüpler arasında yer alıyor.

Kulüplerde ise söz konusu hazırlık döneminde koronavirüs testleri yapılmaya devam ediyor. Kovid-19 testlerinin büyük bir istikrar ile yapıldığı dönemde,  İstanbul temsilcisi Başakşehir ekibi de test sürecine son derece önem veriyor.

Çalışmalara Devam Ediyorlar

Belirli aralıklarla Kovid-19 testlerini yaptırmakta olan Başakşehir Kulübü’nde son uygulanan testlerin ise tamamının negatif çıktığı bilgisi paylaşıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan kulüp, futbol A takım oyuncularının, teknik heyetinin, idari ekibin ve kulüp çalışanlarının Kovid-19 testinden geçtiğini ifade etti. Tüm sonuçların negatif çıktığını belirten kulüp, futbolcuların takım halinde antrenmanlarını sürdürmeye devam ettiği bilgisini de paylaştı.

Güncel Yazılar