Loris Karius

Beşiktaş’ın Kalecisi Loris Karius Ülkesi Almanya’ya Dönmek İçin İzin İstedi

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’de de etkisini göstermeye devam ediyor. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Futbol A Takım kalecisi Loris Karius ise siyah beyazlı yönetime ülkesi Almanya’ya gitmek istediğini bildirdi.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, Türkiye’yi de etkilemeye devam etti. Beşiktaş Kulübü’nün başarılı kalecisi Loris Karius da, salgın durumu sebebiyle dayanamadığını ve ülkesi Almanya’ya dönmek istediğini belirterek siyah beyazlı yönetime gitmek istediğini belirti. Kara Kartal yönetiminin duruma cevabı ise sert oldu ve gidiş olduğu takdirde, ceza uygulanacağı bildirildi.

Koronavirüs ile ilgili alınan tedbirler her geçen gün artmaya devam ederken, Beşiktaş yönetimi de bu süreçte yabancı oyuncularını ülkeden göndermemek adına bir tedbir almıştı. Fakat bu kararın üzerinden 3 gün geçmeden siyah beyazlı kulübün başarılı kalecisi Loris Karius, kendi ülkesi Almanya’ya dönmek için yönetimden izin aldı.

Giderse Ceza Alacak

26 yaşındaki kalecinin, kız arkadaşı Sophia Thomalla ile İstanbul’dan ayrılmak istediği ve artık dayanamadığını, ülkesine dönmek istediği bilgisi edinildi. Fakat yönetim bu isteğe olumsuz yanıt verdi ve gittiği takdirde ceza uygulayacağını bildirdi.

Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın da, ligin ne zaman başlayacağı belli olmadığı için takımı toplamanın zor olacağını belirttiği ve sürecin beklenmesi gerektiğini söylediği öğrenildi.