Beşiktaş’tan Yılın Transfer Çalımı

Geçtiğimiz sezon adına alınabilecek 3 ulusal kupayı da alarak tarihinde ilk kez bu başarıyı sağlayan Beşiktaş, bu sezon beklentilerin çok altında kalmış ve hem Süper Lig’de hem de Şampiyonlar Ligi’nde havlu atmıştı. Yeni bir yapılanmaya gireceği bilinen ve bu nedenle ara transfer döneminde herhangi bir oyuncuyla anlaşması beklenmeyen Beşiktaş, öyle bir transfer yaptı ki Türkiye’nin gündemine oturdu. Siyah Beyazlılar, Galatasaray’ın eski oyuncusu ve sezon başından beri katmak istediği Gedson Fernandes’i 5 yıllığına renklerine bağladı.

Beşiktaş’tan Dikkat Çeken Hamle

Geçtiğimiz sezonu 2 kupayla tamamladıktan sonra bu sezon oynanan Süper Kupa’yı da müzesine götürerek 2020/2021 sezonunda toplanabilecek tüm ulusal kupaları toplayan Beşiktaş, çıtayı daha da yükselttiği sezonda Süper Lig’e ve Şampiyonlar Ligi’ne erken havlu attı.

Siyah Beyazlılarda uzun bir süreden bu yana önümüzdeki sezona dair planlamalar konuşulurken, taraftar da artık geçen sezonki heyecanını kaybetmişti. Ancak Beşiktaş transfer döneminin bitmesine sadece 1 hafta kala transferde bombayı patlattı.

Geçtiğimiz sezonun devre arasında kiralık olarak Galatasaray’da forma giyen ve Sarı Kırmızılı taraftarların sevgilisi olan Gedson Fernandes, yaz transfer döneminden bu yana Galatasaray tarafından talep ediliyordu. Ancak Benfica tarafıyla yapılamayan anlaşmalar ve oyuncunun temsilcisiyle alakalı problemler nedeniyle Sarı Kırmızılılar bu transferi tamamlayamadı ve operasyondan vazgeçildi.

Beşiktaş’ın Galatasaray’ın istemeyerek de olsa bıraktığı Portekizli oyuncuyu kattığına dair haberler bir anda sosyal medyayı kavururken, 2 Şubat 2022 tarihinde yapılan resmi duyuruyla birlikte Gedson Fernandes Beşiktaş’a resmen transfer oldu.

Sezon başından bu yana sadece 47 dakika süre alabilen Gedson Fernandes, sezonun geriye kalan kısmında kiralık olarak Rizespor forması giyecek. Portekizli orta saha önümüzdeki sezondan itibaren Beşiktaş’ın başarısı için ter dökecek.

Galatasaray’da Karışıklık

Galatasaray’ın uzun bir süreden istediği resmi olarak yapılan açıklamalar sayesinde de bilinen Gedson Fernandes’i Beşiktaş’ın kadroya katmış olması öfkeli Galatasaray taraftarının öfkesini daha da arttırdı. Sarı Kırmızılı taraftarlar tüm gece boyunca Twitter üzerinden Burak Elmas’ı istifaya davet ederken, yaşanan bu transfer çalımı Burak Elmas’ın da açıklamalar yapmasına neden oldu.

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Gedson Fernandes’i istemeleri durumunda önlerinde bir engel olmadığını ve ihtiyaçlar doğrultusunda bu transferden vazgeçildiğini aktarırken, Bafetimbi Gomis ve Erick Pulgar transferlerini de açıkladı.

Bu iki oyuncunun transferine rağmen sakinleşmeyen Galatasaray taraftarı, özellikle Fatih Terim’in takımdan gönderilişinden sonra tepkili oldukları Başkanın istifasını istemeye devam ediyor.

Gedson Fernandes’in Beşiktaş ile adı anılmadan sadece 3 gün önce üstünde Galatasaray tişörtü var iken sosyal medya hesaplarından görüntüler yayınlamış olması da Galatasaray taraftarının hayal kırıklığını arttırdı.

Portekizli oyuncunun Galatasaray’a bu kadar çok gelmek istiyorken ezeli rakip Beşiktaş’a transfer olmuş olması, Galatasaray cephesinde uzun bir süre daha tartışılacak gibi görünüyor.