Fatih Terim

Fatih Terim Yabancı Kuralını Eleştirdi

Türkiye Futbol Federasyonu Süper Lig’in 2020-2021 sezonu için belirlenen yeni yabancı oyuncu kuralını açıkladı. Açıklamanın ardından kararı değerlendiren spor yazarı Cem Dizdar oldu. Federasyonun tutarsızlığına dikkat çeken Dizdar, bu kuralın yine değişeceğini ve herkesin istediği gibi olacağını belirtti. Rakamlara hiç bakmadığını da belirten spor yazarı, değişeceğine ise son derece emin olduğunu söyledi.

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu tarafından açıklanan yeni sezon yabancı kuralına bir tepki de Fatih Terim ile geldi. Galatasaray Futbol A Takımı Teknik Direktörü, yetiştirme konusunda sıkıntı olduğuna değinerek, meselenin yerli yabancı olmadığı, yetiştirme olduğunu belirtti.Herkesin de 3-0 hükmen mağlubiyetlere hazırlanması gerektiğinin altını çizdi.

Oyuncunun İyisi Kötüsü Olur

Fatih Terim, TFF’nin yabancı kuralını yeni açıkladığını, halbuki başka kulüpler tarafından 3-5 ay önce 8 sahada olması yönünde açıklandığını söyledi. Dünyanın hiçbir tarafında da herhangi bir kurumda kısıtlama ile büyüme ya da gelişmenin olmayacağının altını çizdi.

Federasyonun en üst seviye olduğu için saygı duymaları gerektiğini de belirten teknik adam, bu kuralın geçen sene olması durumunda Ozan’ı satamayacaklarını ekledi. Oyuncuları da yerlisi yabancısı olmadığının da altını çizen çalıştırıcı, oyuncunun iyisi kötüsü olduğunu vurguladı. Meselenin yerli yabancı olmadığını da ekleyen hoca, yetiştirme sıkıntısına da özellikle vurgu yaptı.

Güncel Yazılar