Fenerbahçe

Fenerbahçe Al Nasr Davasında Haklı Görüldü

Süper Lig’de yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, kadro çalışmalarını sürüyor. Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik kriz ise spor kulüplerini zorlamaya devam ediyor.

Süper Lig’de 2020-2021 sezonu için transfer çalışmalarına tempolu bir şekilde devam ediliyor. Yaşanan ekonomik krize rağmen transferlerle kadrolarını güçlendirmek isteyen spor kulüpleri, harcama limiti sorunlarıyla da uğraşıyor.

Önceki sezon istediği performansa ulaşamayan Fenerbahçe ise, yeni sezon için iyi bir kadro kurmak için elinden geleni yapıyor. Harcama limitinde önemli ölçüde sıkıntı yaşayan sarı lacivertliler, transferlerine ise tüm zorluklara rağmen devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi de Al Nasr ile Giuliano transferindeki maddi anlaşmazlıkla Fenerbahçe’yi haklı buldu. Suudi kulübün de bu nedenli sarı lacivertlilere 6.2 milyon Euro ödeyeceği öğrenildi.

6.2 Milyon Euro Ödenecek

Fenerbahçe ve AL Nasr arasında yaşanan ödeme krizinde sonuca varıldığı bilgisi edinildi. CAS yaşanan krizde Fenerbahçe Spor Kulübü’nü haklı bulurken, Suudi kulübün de Sarı Kanarya yönetiminde 6.2 milyon Euro ödeyeceği belirtildi.

Öte yandan Al Nasr kulübüne göre ise ödenecek tutar 4.5 milyon Euro tutarında olmalı. Faiz ödeme kararına itiraz eden kulüp, CAS tarafından ise haklı görüşmedi. Söz konusu ödemenin gecikmesi durumunda da Suudi kulübe transfer yasağı konulacağı ifade edildi.

Güncel Yazılar