Fenerbahçe Spor Kulübü

Fenerbahçe Spor Kulübü Koronavirüs İçin Tedbirlerini Açıkladı

Etkisini her geçen gün artıran yeni tip koronavirüs salgını, Fenerbahçe Spor Kulübü için daha radikal kararlar alınmasına sebep oldu. Sarı lacivertli yönetim, bu kriz sürecinde futbolcu ücretleri konusunda da indirim isteyeceğini bildirdi. Kriz için alınan tedbirler arasında Euro ve dolar içeren sözleşmelerin de artık olmayacağı bilgisi edinildi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen ve küresel salgın olan yeni tip koronavirüs, Türkiye’yi de olumsuz anlamda etkiledi. Ekonomik krize de neden olan salgında, Fenerbahçe Spor Kulübü de kendi önlemlerini alma yoluna girdi.

Sarı lacivertli kulüp, bu süreci daha rahat aşabilmek adına yeni önlemler almak adına hazırlanmaya başladı. Alınan tedbir kararları arasında, futbolcu ücretlerinde indirim isteneceği, Euro ve dolarlı sözleşmelerin de artık olmayacağı öğrenildi.

Tablo Düzelmezse Arazi Satışı Gündeme Gelecek

Alınan kararlara göre ise, kulübe içerisinde geçmişte Fenerbahçeli olan Erol Bulut, Mehmet Yozgatlı, Volkan Demirel ve İdari Menajer olarak da Emre Belözoğlu olacak. Ayrıca futbolda ve diğer amatör branşlarda da alt yapı hususuna ağırlık verilecek ve hedef oyuncu ihraç eden bir kulüp olmak amaç edinecek.

Öte yandan alınan tüm önlemlere rağmen, mali tablo düzelmemiş olursa da sarı lacivertli yönetim, arazi satışı konusunu gündeme getirmiş olacak.