Charles Aranguiz

Galatasaray Charles Aranguiz’i Transfer İçin Listesine Aldı

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm ligler süresiz olarak askıya alınmış durumda. Bu süreçte spor kulüpleri ise bir yandan yeni sezon için hazırlık yapmaya devam ediyor. Önceki sezondan kalan eksik maçların hesabını yapan sarı kırmızılılar, gelecek sezon için takımını daha da güçlü hale getirmeye çabalayacak.

 

Ekonomik krizler sebebiyle pek çok oyuncu ile yolların ayrılma tehlikesi sürerken, Galatasaray ekibi de bu dönemde maaş indirimi taleplerini sürdürüyor.

 

Yeni sezon için tüm hızıyla çalışan sarı kırmızılı yönetim, ezeli rakibi Fenerbahçe’nin de gündeminde yer alan bir ismi de yakın mercek altına almış durumda. Sarı lacivertli yönetimin istediği Şilili Charles Aranguiz için kolları sıvayan sarı kırmızılılar, transfer listesine oyuncuyu almış durumda.

 

27 Maçta 3 Gol 6 Asist

Orta saha mevkide güçlendirmeye giden Galatasaray yönetimi, Charles Aranguiz için menajer ile de kısa bir zaman dilimi içerisinde görüşecek.

 

Sarı kırmızılı ekipte yer alan Lemina ve Seri’nin de kiralık sözleşmelerinin biteceğinden dolayı, sarı kırmızılılar B planı için orta sahayı güçlendirme çalışmalarına başladı. Leverkusen ekibinde forma terleten Aranguiz de bu plan içerisinde yer alan başlıca isimlerden biri oldu.

 

Leverkusen formasıyla toplamda 27 maçta top koşturan başarılı sporcu, 3 gole ve 6 da asiste imza atmayı başardı.