Galatasaray Fenerbahçe

Galatasaray Fenerbahçe Derbisine Saatler Kaldı

Süper Lig’in üçüncü haftasında merakla beklenen Galatasaray Fenerbahçe derbisine saatler kaldı. Bu akşam saat 19:00’da kendi evinde ezeli rakibini konuk edecek cimbomda ise yoğun tempo hala devam ediyor.

Büyük Galatasaray Fenerbahçe derbisi öncesinde değerlendirmede bulunan spor yazarı Metin Karabaş, Türk futbolunun en önemli en keyifli maçlarından birinin olacağını belirtti.

Sarı kırmızılı takımın bugüne çok yoğun bir tempoda geldiğini ifade eden Karabaş, çok fazla taktik çalışma imkanını ise bulamadığını ekledi.

Takımın tecrübeli Teknik Direktörü Fatih Terim’in önemli rotasyonlara giderek oyuncularını verimli ve idareli kullanmaya çalıştığına da özellikle vurgu yaptı.

Galatasaray’ın en büyük avantajının Fenerbahçe’ye karşı sisteminin ve oyun tarzının oturmuş olması olduğunu söyledi.

Cimbom Favori Durumda

Fenerbahçe ekibine göre yukarda olduğuna vurgu yaparak, kendi evinde oynayacak olmasının da cimbom için bir avantaj daha olduğunu belirtti.

Sarı kırmızılı takımın, bu derbide diğer derbilere göre daha favori olduğunu düşündüğünü belirten spor yorumcusu, her ne kadar maç seyircisiz olsa da kendi sahalarında olmasının öneminin altını çizdi.