Galatasaray

Galatasaray Mario Lemina İle Devam Etmeyecek

Süper Lig’de 2020-2021 sezonu için hazırlıklar devam ediyor. Gelecek sezonda iddialı kadro kurmanın planlarını yapan Galatasaray ise yüksek maliyeti sebebiyle Mario Lemina’dan vazgeçme kararı aldı.

Yeni sezon için hazırlıkların sıkı bir tempo ile devam ettiği günlerde, spor kulüpleri transfer çalışmalarını sürdürüyor. Bu süreçte Mario Lemina’yı tekrar kadrosuna dahil etmek isteyen Galatasaray ise, sporcunun yüksek maliyeti nedeniyle çok düşündü.

Süper Lig’de 2020-2021 sezonu için transfer çalışmalarının sürdüğü dönemde, Beşiktaş ise sarı kırmızılıların tekrar kadrosuna dahil etmek istediği oyuncuya pençeyi takmış durumda.

Ligin iki ezeli rakibinin de istekleri arasında yer alan Lemina için ise yeni bir iddia ortaya atıldı.

Başarılı sporcunun, Premier Lig’in yeni ekibi olan Fulham’ın, Southampton ile yapılan görüşmeler sonrasında, 26 yaşındaki oyuncunun transferi için anlaşma sağlandığı bilgisi edinildi.

Fransa’da sürpriz bir şekilde ortaya atılan iddia, dikkatleri çekerken, sarı kırmızılı takımın ise yaşanan ekonomik kriz sebebiyle Lemina’dan vazgeçtiği öğrenildi.

Fulham ile Anlaştı

Fulham ile anlaşmaya varan Mario Lemina için resmi açıklamanın ise kısa süre içerisinde açıklanacağı tahmin ediliyor.

Önceki sezon Galatasaray forması ile Süper Lig’de 20 maça çıkan oyuncu, Şampiyonlar Ligi’nde 4, Ziraat Türkiye Kupası’nda ise 4 maçta oynadı. Gol sevinci yaşamayan sporcunun başarısı ise 1 asist oldu.

Güncel Yazılar