Harry Kewell

Galatasaray’ın Efsanelerinden Harry Kewell’dan İtiraf Günlükleri

Galatasaray Spor Kulübü Futbol A Takımı’nda geçmiş sezonlarda forma giyen Harry Kewell, eski günlerini anlattı. Avustralyalı efsane oyuncu, sarı kırmızılı kulüpte oynamış olduğu için de büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi.

 

Galatasaray Spor Kulübü Futbol A Takımı’nda eski sezonlarda forma terleten Harry Kewell, cimbomdaki günlerine ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Avustralya’nın efsane oyuncularından biri olan Kewell, Galatasaray’da oynamış olduğu için de büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

Türkiye Ligi Harika

 

2008 ve 2011 yılları aralığında sarı kırmızılı formayı terleten Harry Kewell, Türkiye günlerini mutlulukla özetledi. Avustralyalı efsane sporcu, sarı kırmızılı kulüpte yalnızca Süper Kupa kazanmış olduğunu ve buna rağmen de sarı kırmızılı ekipte oynamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu söyledi. Öte yandan Hamburg karşısında da savunma görevi aldığını belirten Kewell, Ayhan ve Barış için, ikisinden birinin savunmaya geçmesini ve kendisinin de maçı orta sahada bitirmek istediğini söylediğini vurgulayarak, her ikisinin de bunu kabul etmemesi üzerine, kendinin defansa geçtiğini ve bu sayede de maça tutunmuş olduklarının altını çizdi. Rövanşta toplam 90 dakika savunmada top koşturduğunu da belirten efsane sporcu, Türkiye’de harika bir lig oluğunu ve çok iyi oyuncuların bulunduğunu ekledi.