Galatasaray

Galatasaraylı Mbaye Diagne Belçika’da da Tutunamadı

Yeni tip koronavirüs nedeniyle tüm ligler süresiz olarak askıya alınma sürecine girdi. Spor kulüpleri ise krizin yaşandığı dönemde yeni sezon hazırlıklarına başladı. Galatasaray, 13 milyon Euro karşılığında kadrosuna aldığı Mbaye Diagne’nin bonservis bedelini ise 5 milyon Euro olarak belirledi.

Yeni sezon için yaz transfer döneminin başladığı günlerde, Galatasaray da sürece katılanlar arasındaki yerini çoktan aldı. Sarı kırmızılı yönetim, Senegalli golcü oyuncu Mbaye Diagne’yi kadrosuna 13 milyon Euro karşılığında almıştı. Sporcunun bonservis bedeli ise 5 milyon Euro olarak belirlendi.

Sezon başında Club Brugge ekibine kiralık olarak gönderilen Mbaye Diagne için, geri dönüş kararı da alındı. Teknik Direktör Fatih Terim, Belçika ekibinde istediği gibi oynayamayan yıldız golcü için yeni sezonda takımda olması adına planlar yapmaya başlasa da, öte yandan sporcunun elden çıkması için de açık kapı bırakıldı.

5 Milyon Verene Gitmiş Olacak

13 milyon Euro karşılığında sarı kırmızılı formayı giyen oyuncunun bonservis bedelinin ise 5 milyon Euro olması, krizin göstergelerinden biri oldu.

5 milyon Euro getirene gönderilecek olan Senegalli futbolcu, her ne kadar iyi bir performans gösteriyor olsa da, sorumsuz davranışları sebebiyle Brugge ekibine kiralanmıştı. Fakat Belçika ekibinde de istediğini başaramayan Diagne’nin sezon sonunda cimboma dönmesi de netleşti.