Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir Daha Genç Takım Hedefliyor

Süper Lig’de 4 büyüklerin en başarılı rakipleri arasında yer alan Medipol Başakşehir, gelecek sezona ilişkin önemli açıklamalara imza attı. Şampiyonlukta ciddi bir yarış halinde olan başarılı takım, bu sezondaki üstün başarısı ile de dikkatleri çekmeyi başarıyor.

Hem UEFA Avrupa Ligali’nde çeyrek final mücadelesinde yer alan Başakşehir ekibi, aynı zamanda Süper Lig’de de şampiyonluk yarışında yer alan takımlar arasında yer alıyor.

Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor dört büyüklerine de ciddi bir rakip olan Başakşehir ekibi, bu sezondaki başarısını ise gelecek sezona katlamak istiyor. Çok daha güçlü bir takımla önümüzdeki sezona hazırlık yapan Süper Lig ekibi, planlamalarını da buna yönelik bir şekilde gerçekleştiriyor.

Sadece 14 Kişinin Yaşı 30 Üzerinde

Edinilen bilgilere göre de Medipol Başakşehir Kulübü’nün Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Teknik Direktör Okan Buruk ile görüşmeler yapılmaya başladı. Gelecek sezonda çok daha güçlü bir takım elde eden takımın, bu anlamda aldığı karar ise ‘gençleştirme’ yönünde olacak gibi görünüyor.

Her takımın kendi düşünceleri doğrultusunda planladığı bir operasyon kararına, lacivert turunculu takımın 24 kişilik kadroda yalnızca 30 yaş üzeri oyuncunun bulunması ile planını öne sürüyor.

Süper Lig ekibi böylelikle gelecek sezonda çok daha genç bir takımla sahalardaki yerini almış olacak.