Medipol Başakşehir

Medipol Başakşehir Grup Çalışmalarına Devam Ediyor

Süper Lig’de mücadele veren Medipol Başakşehir ekibi, koronavirüs salgını sürecinin ardından takım antrenmanlarını yapmaya devam ediyor.

Tüm dünyada sportif faaliyetleri durma noktasına getiren yeni tip koronavirüs salgını spor antrenmanlarının da uzun süre yapılmamasına neden oldu. Bu süreçte formunu korumak için evinde bireysel antrenman yapan sporcular ise, takım antrenmanlarına hasret kalmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in yapmış olduğu lig başlangıcı açıklamasının ardından ise takımlar sahalara döndü. Türkiye’de futbol liglerinin 12 Haziran itibariyle başlamasına karar verilirken, İstanbul temsilcisi ekip de kalan maçlarında başarı elde edebilmek için çalışmalarına başladı.

 

Çift Antrenmanla Devam Edilecek

Gruplara ayrılarak çalışmalarını sürdüren turuncu lacivertli ekip, Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda ciddi hazırlık içerisine girdi. Takım, tecrübeli Teknik Direktör Okan Buruk gözetiminde çalışırken, oyuncuların ilk çalışmaları pas ve şut idmanı ile gerçekleşti.

Medipol Başakşehir ekibi, Fatih Terim Stadı’nda teknik adam Okan Buruk gözetimindeki antrenmanında ilk olarak pas çalıştı. Sonrasında ise tam sahada pas ve şut çalışması ile hazırlıklarını gruplar halinde sürdürdü.

Öte yandan turuncu beyazlı ekibin hazırlıklarına bugün yapılacak olan çift antrenmanla da devam edeceği bilgisi edinildi. Koronavirüs sürecinde antrenmanlarını bireysel olarak evlerinde gerçekleştiren sporcular ise, sahaya kavuştukları için son derece memnun idi.

Güncel Yazılar