Mert Hakan Yandaş

Mert Hakan Yandaş Galatasaray Takibi İddialarına İlişkin Açıklama Yaptı

Süper Lig ekiplerinden olan Demir Grup Sivasspor takımında forma giyen Mert Hakan Yandaş, Galatasaray gündemine ilişkin açıklama yaptı. Sosyal medya paylaşım sitesi olan Twitter üzerinden sarı kırmızılı kulübü takip ettiği dikkat çeken oyuncu, iddialara ilişkin de yanıt verdi.

Sezon sonunda Demir Grup Sivasspor Kulübü ile sözleşmesi sona erecek olan Mert Hakan Yandaş, Galatasaray iddialarına yanıt verdi.

Kişisel Twitter hesabı üzerinden Galatasaray Spor Kulübü’nü takibe alan sporcu, bu hareketi ile dikkatleri üzerine çekmişti. Adı uzun bir dönemdir sarı kırmızılı takımla anılan Sivassporlu futbolcu, Avrupa takımları ile de yakından ilgilenmeye başladı.

25 yaşındaki oyuncunun sosyal medya hesabı üzerinden sarı kırmızılı kulübü yönetmesi, taraftarın da tercihini yaptığı yorumunu yapmasına neden oldu.

5 Yıl Önce Olmuş Bir Olay Bugün Olmuş Gibi Veriliyor

Mert Hakan Yandaş, iddialara ilişkin yanıtında ise, Twitter hesabını 2015 yılında açmış olduğunu ifade etti. O dönemde Yeşil Bursa ekibinde forma terlettiğini ifade eden oyuncu, 2015 yılında da Galatasaray’ı takip etmeye başladığını söyledi.

Uzun bir dönem ise Twitter kullanmadığını ekleyen sporcu, 5 yıl önceki olayın bugün olmuş gibi konuşulmasının da etik olmadığına dikkat çekti.

Öte yandan hala Sivasspor Kulübü’nün sözleşmesi futbolcusu olduğunun altını çizen Yandaş, takımında mücadelesini vermeye devam edeceğini de vurguladı.