Sergen Yalçın

Sergen Yalçın Maç Sonrasında Açıklama Yaptı

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Kasımpaşa maçının sonrasında açıklama yaptı. Açıklamalarında Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı sınırı kararına ilişkin de değerlendirmede bulundu.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, 3-2 skorla Kasımpaşa ekibine karşı galip geldikleri maçın ardından açıklama yaptı. Sakatlıkları sebebiyle maça devam edemeyen yıldız isimler Burak Yılmaz ve Gökhan Gönül ile ilgili de bilgi verdi. İki sporcunun da Yeni Malatyaspor mücadelesinde forma giymelerinin ise zor göründüğünü ekledi. Ayrıca siyah beyazlı oyuncuların sezonu kapatmamaları için de dilekte bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun almış olduğu yabancı sınırı kararını da değerlendiren teknik adam, Fatih Terim’i, Şenol Güneş’i ve Mustafa Denizli’yi alarak bu konunun konuşulmasını istedi. Tesis olmadan, plan program olmadan oyuncunun yetişmeyeceğinin de altını çizdi.

Hakem Kararlarında Sıkıntılar Var

Kasımpaşa maçındaki hakemlerin vermiş olduğu kararların da canlarını sıktığına dikkat çeken teknik isim, durumdan hiç memnun olmadıklarını söyledi.

Kendi sahalarında rakip takım gibi oynadıklarını ifade eden Sergen Yalçın, hakem arkadaşların da bu duruma bu kadar müsaade etmesinin anlamı olmadığını vurguladı.

Rakip santraforların sık sık hava toplarında dirsek atmasına göz yumulduğunu da belirtti. Ve bu tip pozisyonların sarı kartla cezalandırılması gerektiğini ekledi. Ama bu duruma hakemlerin ise göz yumduğunu söyledi. Rakip oyuncuların sert müdahalelerine de kart gösterilmemesinin çok yanlış olduğu yorumunda bulundu.

Güncel Yazılar