satranç turnuvası

Spor İstanbul Satranç Turnuvası İle Örnek Oldu

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde tüm dünyada spor faaliyetleri durma noktasına geldi. Bu süreçte Türkiye’de de çeşitli tedbirler alındı.

 

Spor merkezlerinin kapatıldığı ve herkesin evinde kaldığı dönemde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise çeşitli projelerle vatandaşın yanında olmaya devam ediyor.

 

Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur da, söz konusu karantina döneminde teknolojinin tüm imkanlarını kullandıklarını belirtiyor.

 

Zoom uygulaması ile neredeyse 1000 personel ve ailesine ulaşan Spor İstanbul, onlarla da her Perşembe günü bir araya geliyor.

 

Böylelikle salgın sebebiyle aksayan spor faaliyetlerini de, ofis ortamı olmasa da bağlantı aracılığıyla gidermeye çaba gösteriliyor.

 

Bu anlamda alınan kararlardan biri de 23 Nisan akşamında gerçekleşen satranç turnuvası oldu. Bu sporu çok daha geniş kitlelere ulaştırmayı ve daha da yaygınlaştırmayı hedefleyen Spor İstanbul, lisanı olmayan oyunculara da katılım hakkı verdi.

 

3 Bin Kişi Katılım Sağladı

 

Online olarak düzenlenen satranç turnuvası ise, eğlenceli dakikaların yaşanmasına ortam yaratmış oldu.

 

Gerçekleşen online satranç turnuvasına ise yaklaşık olarak 3 bin kişi katılım sağladı.

 

Öte yandan gelecek süreçte bu oyunun çok daha geniş bir kapsam ile gerçekleştirilmesi planlanıyor.

 

Lisansı olmayan oyuncuların da katılabildiği yarışmada, satranç oyununu da böylelikle daha yaygın bir hale getirilmiş olabilecek.